Главная :: Записи из блогов :: Будова жіночих статевих органів (укр. язык)
Будова жіночих статевих органів (укр. язык)


Жіноча статева система складається також із внутрішніх і зовнішніх статевих органів.
До внутрішніх належать яєчники, маткові труби, матка і піхва. Основна частина жіночих статевих органів міститься в нижньому відділі черевної порожнини між сечовим міхуром і прямою кишкою.
Яєчники – парні статеві залози мигдалеподібної форми, у яких утворюються і дозрівають жіночі статеві клітини – яйцеклітини та статеві гормони, основні з яких естрадіон і прогестерон. До черевної порожнини яєчники прикріплені кількома зв'язками. Вони складаються із зовнішнього і внутрішнього шарів, оточених білковою оболонкою. У зовнішньому (кірковому шарі) розташовані фолікули, у яких утворюються яйцеклітини. Внутрішній (мозковий), або судинний шар утворений сполучною тканиною, через яку проходять кровоносні судини і нерви.
Маткова труба – парний м'язовий орган завдовжки до 12 см, за допомогою якого кожен яєчник зв'язаний з маткою. Кінцева (вільна) частина маткової труби міститься поблизу яєчника. Вона має розширення (лійку),  з отвором, оточеним миготливими війками. Завдяки рухам цих війок яйцеклітина потрапляє до маткової труби, де як правило, відбувається запліднення.
Матка – товстостінний грушоподібний порожнистий м'язовий орган, який виконує менструальну, секреторну й ендокринну функції; а під час вагітності в ній розвивається зародок і плід. У матці розрізняють верхню частину або тіло матки. До неї підходять маткові труби, які відкриваються в порожнину матки двома отворами. Вужча циліндрична нижня частина матки – шийка – сполучає її з піхвою, утворюючи відповідно, третій отвір. Шийка матки – вузький канал, який під час пологів розширюється, щоб їм могла пройти дитина.
Піхва – це м'язова трубка завдовжки приблизно 10 см; копулятивний жіночий орган. У слизовій оболонці піхви є залози, які виділяють бактерицидну змащувальну речовину.
Зовнішні статеві органи складаються із соромітної ділянки і клітора. Соромітна ділянка утворена лобковим підвищенням, великими і малими соромітними губами, передверєм піхви і дівочою плівою.
Великі соромітні губи – це парні товсті складки шкіри, а малі соромітні губи, це тонші, порівняно з великими губами, складки шкіри.
Передверя піхви – щілиноподібний простір, зверху обмежений клітором, а з боків – малими соромітними губами. Клітор – розташований у верхній частині соромітної ділянки.

Комментарии
Copyright © 2008-2017 «dhp.com.ua». Все права защищены.
Использования материалов с данного веб-сайта разрешено только с письменного разрешения администрации. Администрация веб-сайта не несет никакой ответственности за содержание статей, которые размещают пользователи.
//блоги, медицина, статьи, и многое другое
  Загрузка...
Подсказка
Текст подсказки
вверх